728x80-heroes.png

Informace o Sousedovazahrada

Jak to funguje

Jak to funguje

Používání webu je velice jednoduché, abyste mohli tržiště používat je potřeba se nejprve zaregistrovat a to tak, že se můžete přihlásit pomocí svého facebookového profilu nebo si můžete vytvořit účet přímo na našich stránkách. 

Jak nakupovat

Jakmile máte vytvořený účet, můžete začít nakupovat. Po vybrání zboží, stiskněte tlačítko "Koupit" ,pak se otevře komunikační kanál na prodejce,  prosím kontaktujte prodejce a domluvte si s ním způsob odběru zboží a způsob platby. Náš web umožňuje platbu přes platební bránu PayPal, ale je zde podmínka, aby prodejce měl také účet u PayPal.

Pro rychlejší vyhledávání nabídek  přepněte zobrazení ze Seznamu na Mapu a uvidíte nabídky ve Vašem okolí. Nebo můžete použít políčko "Hledání", kam napíšete co a kde sháníte a v seznamu nabídek se Vám zobrazí, nabídky s přibližnou vzdáleností od požadovaného místa.


Komunikace 


Nezapomeňte, že velmi důležitá je komunikace mezi prodávajícím a zákazníkem. Prodejce můžete oslovit tak, že když si vyberete zboží, kliknete na tlačítko "Koupit" nebo "Kontaktovat" a napíšete mu zprávu. Prodejci přijde upozornění do emailu a když vám odpoví , tak pro změnu přijde  upozornění do mailu vám, upozornění vám však přijdou do mailu  pouze v případě, když máte povoleno u svého profilu zasílání zpráv z webu Sousedovazahrada.
Když něco prodáváte nebo jste kontaktovali prodejce, tak prosím sledujte vaši emailovou schránku nebo chat na webu www.sousedovazahrada.cz

Jak prodávat

Když budete zboží nabízet, kliknete vpravo nahoře na tlačítko "Přidej novou položku".

Vyberete kategorii, zda nabízíte ovoce, zeleninu, živočišné produkty nebo ostatní. 

Dále vyberete typ inzerátu, tady můžete zvolit "Prodej za hotové", tuto možnost zvolte v případě, že chcete přijímat platby hotově, při prodeji zboží. 

V případě, že zvolíte typ inzerátu "Prodej bezhotovostní platba online", musíte mít u svého účtu nastaven Váš PayPal účet, pak umožníte Vaším zákazníkům platit online.  Pak budete moci přijímat platby bezhotovostně, ale PayPal Vám bude strhávat poplatky za každou platbu ve výši 3,9% + fixní poplatek 10 Kč z každé platby, takže když si budete účtovat za zboží 100 Kč, tak po odečtení poplatků obdržíte 86 Kč, s tím potřeba počítat a zohlednit to v ceně zboží, která díky těmto poplatkům nesmí být nižší než 15 kč za jednotku. 

Nakonec zadáte název zboží, cenu, popis zboží nebo poznámku pro zákazníky, např. telefonní číslo, pro rychlejší domluvu atd., datum do kdy nabídka platí, důležitá je adresa, ať se nabídka správně zobrazí na mapě a fotku produktu. V případě, že u vašeho produktu uvádíte, že je BIO, prosím uvědomte si, že BIO je certifikovaná značka a toto označení smí používat jen ten, kdo má svůj produkt skutečně certifikován. Může se stát, že zákazník po vás může chtít vidět tyto certifikáty. 

Nezapomeňte, že  komunikace se zákazníkem, je důležitá,  ať se můžete domluvit na předání zboží a způsobu platby.

Pro bližší info pište na info@sousedovazahrada.cz