Budování podzimní zahrady vás okouzlí svým vzhledem

Budování podzimní zahrady by se dalo srovnávat s budováním té letní. Pokud nejde ještě o zimní zahradu, pak vaše starosti nemusejí být tak velké, protože předělat kousek zahrady k podzimnímu tématu nebude obtížné. Je pochopitelné, že vás po pár letech přešla chuť neustále se dívat na smutnou podzimní zahradu. Proč ji tedy nepředělat k obrazu svému?

Budování podzimní zahrady

Začít můžete například dekoracemi, které by se měly týkat podzimu. Ačkoli na druhou stranu je důležité u dekorací trefit spíše barvy než samotnou tématiku jako takovou. Jestliže si nevíte rady, podívejte se na podzimní fotografie. Na nich budou opadané stromy a barevná zem, na které se střídají lístky z okolních stromů. Podzimní období by mělo být veselejší, proč tedy v tomto duchu neudělat také svou zahradu?

Určitě už jste měli možnost střetnout se se sochami, které se dají na zahradu pořídit. Budování podzimní zahrady je z větší části o tom. Proč nekoupit tyto sošky na svou zahradu? Skvělým řešením jsou například ježci, nesoucí například ovoce nebo hrušku na svých bodlinkách. Ovoce totiž hraje všemi barvami, a právě to na své zahradě potřebujete. Dále se můžete začít věnovat rostlinám, které rostou i v podzimním čase a jsou barevné. Jestliže nevíte, které mezi ně patří, následujte nás dále a zjistěte více informací o tom, jaké máte možnosti.

Podzim a zahrada

K podzimu patří v první řadě bezesporu třapatka. Jde o nádherné rostliny, které nemají problém vydržet i malé mrazy. Jakmile ovšem bude přicházet zima, jejich životnost končí. I přes to vám během podzimního období zpříjemní náladu díky svému žlutozlatému vzhledu.

Fialovo růžový vzhled vám zase dodají hvězdnice, které jsou taktéž velmi oblíbené rostliny, které mají při budování podzimní zahrady velký úspěch. Pochopitelně je rostlin daleko více, ale jak se říká, nic se nemá přehánět. Mimo jiné v kombinaci s dekoracemi vám postačí jedna až dvě rostlinky navíc. Neznamená to hned, že budete překopávat veškeré záhonky.