Chcete být originální? Zkuste brambory

Jestliže chcete být originální a pěstovat tak na zahradě suroviny, které ve vašem okolí téměř nikdo nemá, pak vyzkoušejte vlastní brambory. Domácí brambory ocení zejména ti, kterým příliš nechutnají kupované z různých supermarketů. V článku vám popíšeme základní informace o pěstování brambor.

Chcete být originální? Vlastní brambory se o to postarají!

Pokud si myslíte, že je pěstování brambor náročné, můžete si oddychnout. Celkový proces je snadný, svým způsobem vám k tomu postačí minimální základy a chuť pustit se do činnosti. Pěstování brambor se mohou věnovat i začínající zahrádkaři. Nemáte-li žádné zkušenosti s činnostmi na zahradě, jsou pro vás brambory tím správným začátkem.

Jakmile vyzkoušíte domácí brambory poznáte rozdíl mezi nimi a těmi, co běžně kupujete v supermarketech. Proč tedy tento proces nepodstoupit, když se navíc nejedná o náročnou činnost?

Jak pěstovat brambory v kostce?

S výsadbou byste měli začít v rozmezí od března do května. Právě toto období je pro pěstování brambor tím nejlepším. Dalším faktorem je teplota. Tu si musíte pohlídat a půda by tak neměla klesnout pod 6°C. Stejně tak nesmí překročit hranici 9°C. Jinak se půda stává pro brambory nepřípustná. Teplotu měřte v hloubce přibližně 8 až 10 mm.

Pro správný růst brambor se musíte důkladně zaměřit na kvalitu výsadby. V žádném případě si ji nepořizujte u nekvalifikovaných prodejců, kteří v tomto odvětví pouze podnikají. Výsadba by měla mít své normy, a to včetně několika certifikací. Při nedodržení těchto podmínek vám brambory nemusí začít vůbec růst.

Závěrem pár slov

Na závěr je potřeba zmínit, že brambory budou od vás vyžadovat mimo jiné kvalitní hnojení. Zapomeňte tedy na to, že sáhnete po té nejlevnější variantě.