Dejte přednost domácím vajíčkům!

Kupujete pravidelně vajíčka a nevíte podle čeho vybírat? Proč dát přednost domácím vajíčkům před klecovými? Nejprve si zjistěte z jakého chovu vajíčka nakupujete, výrazný rozdíl je především v kvalitě.

V poslední době se lidé začali zajímat o to, jaké potraviny konzumují a jakou mají kvalitu. Pokud se rozhodnete jít nakoupit vajíčka do běžného obchodu, měli byste na skořápkách najít označení původu, z jaké země a chovu pochází. Nabídka v obchodech je bohužel omezená a proto zde nejčastěji najdete vejce z klecových chovů. Pokud tedy chcete kvalitní vajíčka musíte si pro ně přímo k farmářům nebo začít s vlastním chovem.

Klecová nebo domácí vajíčka?

Jestli jste ochutnali vejce z klecového a domácího chovu, pak sami dobře víte, že to nejde porovnávat, protože domácí vajíčka mají úplně jinou chuť.

Dáváte přednost domácím vajíčkům? Pak jistě víte, že jsou bohatá na celou škálu zdravých látek, plná chuti a mají jemnou strukturu. Obsahují méně cholesterolu a oproti vajíčku klecovému jsou domácí vajíčka voňavá a i syrové vajíčko má působivé aroma. Kvalita vajíček se odvíjí především podle krmiva a možnosti pohybu slepic.