Inspirace z palet pro výrobu zahradního posezení, které vám bude závidět každý kolemjdoucí

Palety si dnes můžete pořídit za pár korun a svým způsobem téměř všude. Pokud máte dobré přátele, kteří v oboru s paletami pracují, mohou vám je sehnat buď to levněji, nebo úplně zadarmo. Vy tak za vlastní tvorbu nábytku nezaplatíte skoro nic. Nebudeme-li samozřejmě počítat barvy, sklo nebo kolečka, pokud například půjde o jezdící stůl. Inspirace z palet vám otevře oči, jestliže se v oboru příliš nepohybujete.

Inspirace z palet aneb co všechno lze postavit?

Nábytek z palet se těší z velké popularity, která se jí dostává a není se čemu divit. Jak již bylo zmíněno v prvním odstavci, dá se pořídit i v nejmenší vesnici a za pár korun. V některých případech dokonce zadarmo. Kromě toho je výroba opravdovou zábavou, která může přinést na zahradu zcela nový set. Zahradní nábytek z palet vám tak budou závidět všichni sousedé. Budete se totiž na rozdíl od nich lišit originálním vzhledem a výrobkem, který si navrhnete podle sebe.

Nakoukneme na samotný proces výroby

Chcete mít originální zahradu, na které budete mít vlastní posezení z palet? Není nic jednoduššího. Výroba z palet je jednoduchá a rychlá. Jak vyrobit ojedinělé posezení? Tady je inspirace z palet, kterou vám přinášíme. V první řadě upravte paletu, aby se vám pod kůži nedostaly žádné třísky, jak na ní budete sedět. To provedete pomocí zbroušení. Jakmile budete mít činnost hotovou, následně palety natřete jemnou akrylovou barvou. Po natření máte chvilkovou pauzu, protože musíte nátěr nechat pořádně zaschnout.

Další fáze výroby zahradního nábytku

Teď se můžete pustit do výroby zahradního posezení. Základy máte již hotové z předchozího bodu. Nyní na sebe položte dvě palety. Dbejte na to, aby palety byly položeny stejně. Poté je přišroubujte k sobě několika šroubky. V žádném případě nestačí z jedné strany. V poslední části vezměte třetí paletu a postavte ji vertikálně, tedy na tu delší stranu. Třetí paleta slouží jako opěradlo a podobně jako předchozí dvě palety ji přišroubujte k celku.