Jak pečovat o okrasný trávník?

Okrasná tráva se nachází v dnešní době téměř na každé zahradě. Důvodem je ten, že okrasná tráva patří mezi oblíbené prvky, které zahradu posunou o stupeň výše. Jinými slovy vám následně váš okrasný trávník bude každý závidět. Musíte ovšem počítat s tím, že je potřeba se o okrasný trávník postarat. Jedině tak vám vydrží. Víte, co taková péče obsahuje?

Okrasný trávník a péče během jednotlivých ročních období

Podzimní období si říká o zkracování veškerých rostlin i stromů. U stromů se to týká větví. To ovšem u okrasného trávníku neplatí. U něho během podzimního období, co se týče zkracování zapomeňte. Zkracovat okrasný trávník v tomto ročním období je považováno za obrovskou chybu. Ta by vám přinesla více škody než užitku. Jestliže okrasný trávník necháte zkrátit, mohl by později odumřít. Na jaře by vám tak nikdo váš okrasný trávník stoprocentně nezáviděl. Jak je na tom péče o okrasný trávník v zimním období?

V zimním období lze s okrasným trávníkem bojovat více způsoby. Tím prvním je mulč z drcené kůry. Ten umístíte kolem trsu okrasného trávníku. Určitě to znáte z péče o jiné rostliny, které rovněž nejsou připravené na zimní období. Mulč z drcené kůry pomáhá okrasnému trávníku přežít zimní období. Podobně i svazování. Svazování pomáhá taktéž přežít okrasnému trávníku zimní období. Pochopitelně se svazují pouze pouze vysoké traviny. Tady to funguje podobně, jako u obilí. I to se totiž musí svazovat.

Péče na jaře a v létě

Teprve s příchodem jara lze dělat na okrasném trávníku změny. Jaro je obdobím, které u okrasného trávníku plně nahrazuje to podzimní. Co to pro vás znamená? Během jara je nutné okrasný trávník ostříhat. Dále jej zbavit zimní ochrany a veškeré nečistoty z něho odstranit. Léto je následně obdobím, kdy můžete provádět novou výsadbu. Poté se péče o okrasný trávník opakuje dle ročního období. Nejedná se o nic náročného, takže péči jistě zvládnete i vy.