Jak pěstovat borůvky aneb záleží na výběru druhu!

Příchod léta si žádá častější návštěvu vlastní zahrádky. Pokud bydlíte v rodinném domě, stačí vám pouze vyjít ven a jste na vlastním pozemku. Každodenní posezení na sluníčku je jistě nabíjející po dlouhých dnech v práci. Kromě toho je možnost pěstovat vlastní ovoce. Řeč je například o borůvkách. Víte, jak pěstovat borůvky?

Několik druhů borůvek vám bude tížit výběr

Na začátek je potřeba si vybrat svůj vhodný druh, který budete chtít pěstovat. Ačkoliv se nejedná o jednoduchý úkol, budete se muset rozhodnout. Mnohdy nelze předem určit, jakou chuť budou borůvky mít a zdali vůbec porostou. Druhy se liší převážně ve velikosti a chuti. Dále pak právě v tom, jestli u vás porostou či nikoliv. V případě, že budete mít štěstí, můžete z jednoho keříku posbírat i více než 5 kg borůvek.

Jak pěstovat borůvky?

Dále se budete muset zaměřit na správné podmínky půdy. Pokud vlastníte bazén, jistě budete znát pojem pH. U borůvek by půda měla mít hodnotu 3 až 5 pH. Nejlépe je držet se blíže k číslu 3,5. Tato hodnota je pro pěstování borůvek tou nejideálnější. Jeden z druhů borůvek se pěstuje tak, že jej před sázením namočíte do vody. Nestačí pouze na pár hodin, ale na celý den. Když píšeme celý den, myslíme tím opravdu 24 hodin. Půdu udržujte ve vlhkosti a snažte se najít plochu, která je vystavována slunci.

Péče o borůvky v podobě zalévání

Tím, že borůvky zasadíte vaše péče nekončí. Pravidelně se jim věnujte a zalévejte je. Mimo jiné je čas od času dobré provést hnojení. Použít můžete tekutá hnojiva, která pořídíte v oficiálních zahrádkářských obchodech nebo na farmách.

V neposlední řadě si užívejte konzumace

V poslední řadě si užívejte konzumace borůvek a sběru. Jakmile budou keříky větší, měli byste je přikrýt například průhlednou síťkou. Omezíte tak útokům ptactva a jiných škůdců, kteří by se pokusili keříky obrat před vámi.