Jak pěstovat cuketu? Poznejte sílu vynikající zeleniny

Cukety jsou u Čechů oblíbenou zeleninou, která je čím dál, tím častěji pěstována také na zahrádkách. Jestliže jste vášnivým zahrádkářem, pak by právě u vás tato zelenina neměla chybět. Pokud s ní nemáte žádné zkušenosti, je nejvyšší čas se přiučit novým metodám a postupům. Zvlášť v případě, kdy jde o vlastní zahrádku. Jak pěstovat cuketu pro maximální chuť se dočtete v odstavcích níže.

Co obsahuje cuketa za vitamíny a složky?

V cuketě můžete najít mnoho vitamínů a složek, které vašemu tělu prospějí. Z vitamínů se můžete zaměřit například na vitamín A, B nebo E. Jestliže vás zajímají látky obsažené v cuketě, lze v ní nalézt zejména draslík, fosfor, hořčík nebo vápník. V neposlední řadě měď, železo nebo zinek. Nezapomínejte, že jde o zeleninu, která je z větší části tvořena vodou a vlákninou. Při pěstování se tak budete muset důkladně zaměřit na jejich správný vývoj.

Jak poznat vhodné prostředí pro cuketu?

Cuketa vyžaduje hlinitou půdu, jinak značně omezujete možnost vypěstovat si chutnou a zdravou zeleninu. Půda je převážně o správném hnojení, které se dá vytvořit pomocí kompostu a průmyslového hnojiva. Začít byste s přípravami měli po skončení léta, tedy na podzim. Toto období je pro kompost tím nejlepším možným. Cukety dále vyžadují dostatečné teplo pro kvalitní růst.

Jak pěstovat cuketu? Začínáme s výsadbou

Půdu pro cuketu máte připravenou již od podzimu. Jakmile na dveře klepe duben, můžete začít se samotnou výsadbou. Tu provedete tím, že do půdy zaryjete dvě semena cukety a následně uděláte prostor pro jejich růst. Další dvě semena cukety tak budete muset zarýt do půdy o několik desítek špatný růst.

Starost o cukety vyžaduje váš čas

Jednou z výhod je neskutečně rychlý růst. První cukety tam můžete mít velmi brzo, pokud se o ně budete samozřejmě kvalitně starat. Cukety musíte pravidelně zalévat. Jestliže byste tak neučinili, jejich chuť by nebyla v ústech příjemná. Kromě toho plody nedosáhnou své maximální velikosti. Na závěr se soustřeďte i na hnojení. To provádějte alespoň jednou týdně pomocí kvalitního materiálu.