Jak předejít škůdcům na okurkách?

Pěstování okurek s sebou nese jistá rizika, kterým je potřeba předcházet pomocí různých nástrah a tipů. Jedním z nejobávanějších rizik je výskyt všelijakých škůdců, kteří se snaží vaši úrodu definitivně zničit. Pokud se jim nebudete bránit, z okurek nebudete mít s největší pravděpodobností nic. Jak předejít škůdcům na okurkách?

Jak předejít škůdcům na okurkách?

Jestliže patříte k pěstitelům okurek, tak z prvního odstavce už víte, že je potřeba mít oči neustále otevřené. Určitě by vás mrzelo, kdyby zrovna vaše okurky napadli škůdci. Představte si, že svou zeleninu buduje určitý čas a během pár dnů máte téměř vše pryč. Pokud nevíte, jak se proti těmto škůdcům bránit, pak rozhodně tento článek neopouštějte.

Jedním z prvních produktů, které vám pomohou při cestě zbavit se škůdců je tzv. lepová deska. Tu je potřeba koupit ve větším množství a rozmístit je v těsné blízkosti okurek. Nepočítejte však s tím, že vám to zachytí stoprocentní výskyt škůdců. Na to je potřeba se připravit i z jiných pohledů. Některým škůdcům se dá předejít až ve chvíli, kdy se poprvé objeví. Do té doby máte zkrátka smůlu. Snížit tak riziko můžete čistě jen jediným způsobem. Choďte se na okurky dívat denně.

Předcházejte škůdcům

Dalším způsobem, jak předejít škůdcům je včasné sklízení. Škůdci napadají z větší části okurky, které už jsou vhodné pro sběr. Pokud je necháte na zahrádce nebo ve skleníku delší dobu, než je nezbytně nutné, zvyšujete tím riziko výskytu škůdců.

Posledním tipem, jak jim předejít je pořízení vhodných přípravků, které škůdce zahubí. Tady si dávejte pozor, protože nestačí koupit pouze jeden přípravek a myslet si, že je vše vyřízeno. Pro každý druh škůdců existuje jiná forma přípravku. Záleží, jaký druh škůdce vaše okurky napadnul. Na druhou stranu není od věci mít doma pro jistotu více přípravkových variant. Přípravky se používají podle etikety, kterou sepsali výrobci. Nikdy se je nesnažte mezi sebou kombinovat.