Jak se bránit proti škůdcům, kterými jsou například slimáci?

Zahrádka je během letních měsíců nádherným místem, kde rádi trávíme čas. To vše platí ovšem do té doby, než se na ní objeví první slimáci a jiný nevítaní hosté. Pokud si chcete zahrádku udržet stále krásnou, musíte včas zakročit, jinak se přemnoží a vaše šance na úplné zlikvidování se sníží. Jak se bránit proti škůdcům si ukážeme v následujících odstavcích.

Úroda díky škůdcům trpí, zbavte se jich!

Cokoliv si na zahradě pěstujete nebo se o to snažíte, vaši nezvaní hosté okamžitě ničí. Zvlášť v případě, kdy se na ní objeví slimáci, kteří jsou obrovskou hrozbou například pro jahody nebo salát. Jestliže nechcete mít poloviční jahody, ve kterých budou malé kousance, měli byste proti škůdcům bojovat. Začít ovšem musíte hned, jinak to nemá žádný smysl. Jak se bránit proti škůdcům, když už vám lezou krkem? Pojďme se na to podívat.

Jak se bránit proti škůdcům?

První možností, jak se jich zbavit je docela nepříjemná, avšak účinná metoda. Nasaďte si rukavice a vyčkejte si na správný čas. Následně se je snažte ručně odstranit. Nemusíte násilně! Stačí je vzít a prozatím umístit do kýble. Kde je pak vypustíte, už záleží na vás. Doporučujeme ovšem, aby to bylo, co nejdále od vaší zahrádky.

To není jediný způsob!

Slyšeli jste o metodě se solí? Jestliže ne, pak si nasypte pár gramů soli do misky a vydejte se na lov. Pokaždé, co uvidíte nějakého slimáka, ho posypte solí. Pokud chvíli vyčkáte, uvidíte, jak se postupně rozkládá. Zbytky poté lze odstranit například lopatkou nebo lopatou. Tato metoda opět patří mezi velice účinné.

Chemické přípravy pomáhají

Účinnou metodou jsou také i chemické přípravy, které dnes běžné zakoupíte v jakémkoliv obchodě se zaměřením na zahrady. Tady bude záviset na tom, pro jaký přípravek se rozhodnete. Slimáci nemají tyto chemické látky příliš v oblibě, takže se po čase stáhnou sami. Existují také chemické přípravky, které slimáky přímo zabíjí.