Jak se zbavit krtků a mít tak klid?

Zbavit se krtka nemusí být jednoduché, blíží se období podzimu a zimy, takže alespoň na nějaký čas se jich zbavíme. To ovšem neznamená, že znovu neudeří příští sezónu. Pokud chcete být přinejmenším o krok napřed, měli byste si nastudovat zajímavé tipy, které vám pomohou se krtků zbavit. Jak se zbavit krtků, když už teď si nevíte rady? Následujte nás a společně najdeme řešení.

Jak se zbavit krtků?

Zaměřte se na rostliny, které krtkům vadí, a to i přes to, že se vám nebudou třeba líbit. Jestliže vás žádné takové rostliny nenapadají, pak zkuste zacílit například na narcis. Ten se hodí do každé zahrady a svým vzhledem vám nic nepokazí. Narcisy patří mezi překrásné rostliny a když vám navíc přidají jako bonus zbavení se krtků, nemáte nad čím přemýšlet. Nemyslete si, že stačí jen zasadit narcisy a tím jste nad krtky vyhráli. Boj bude poněkud náročnější, protože není krtek, jako krtek. Ne každého odeženete tím, že si budete pěstovat tyto rostliny.

Mezi další tipy patří různé přípravky, které slouží pro zbavení se krtků. Ty obsahují všelijaké zapáchající oleje. Divili byste se, jak mají krtci vyvinutý čich. Je to převážně kvůli tomu, že jsou slepí, a tak jim příroda nadělila jiný dar. Jestliže se potřebujete zbavit krtků a bydlíte na vesnici, kde se přípravky neprodávají, zaměřte se na ricinový olej. Jde o jednu z ingrediencí, které se v přípravcích používají, jak jsme zmiňovali v tomto odstavci.

Trávníky nezalívejte příliš často

Dočetli jste se v časopise, že máte svůj trávník zalévat neustále dokola? Zvlášť v teplých dnech? Pak tím akorát přivoláte krtky, kteří vodu milují. Jak se zbavit krtků, když už je vaše zahrada prakticky celá zničená? Přestaňte používat velké množství vody a omezte celkově zalévání trávníků. Krtek si poté bude hledat jinou zahradní plochu, kde se dočká většího množství vody.