Jak se zbavit pařezů na zahradě

Máte na své zahradě pařezy již delší dobu? Do této doby vám nevadili, ale při důkladnějším prohlížení zahrady vám pařezy ubírají na vzhledu? Můžete se jich jednoduše zbavit, jen je potřeba vědět, jak na to. Právě s tímto procesem vám velice rádi pomůžeme. Nevíte, jak se zbavit pařezů na zahradě? Následujte nás níže.

Zbavte se pařezů na zahradě

Možností je více. Záležet bude na tom, jaká z variant se vám bude více líbit. Každý dává přednost něčemu jinému, a tak i na vás padne rozhodnutí, pro jakou z variant se v konečném důsledku rozhodnete. Máte raději jednodušší variantu? Pak se obraťte na chemickou variantu, a to v podobě pařezníku. Jedná se o přípravek, který vás dokáže zbavit většinu dřeva. Svým způsobem jej rozloží. Zbylého dřeva se následně zbavíte velice snadno. Je potřeba i tady počítat s určitou námahou. Na druhou stranu bude u této varianty námaha daleko menšího rázu.

Druhou variantou je totiž přímo fyzický proces neboli tvrdá práce. V čem spočívá tato metoda? Této metodě se přezdívá také kučování. Jde o vykopávání pařezu a kořenů. Tato varianta je daleko náročnější, především z toho důvodu, že je fyzicky namáhavější. Rozhodně si nemyslete, že se pařezů zbavíte během několika málo minut. Tvrdá práce vyžaduje rovněž i trpělivost. Vykopávání pařezů vám tak může zabrat i několik dnů. Pochopitelně bude záviset na tom, kolik času budete tomuto procesu denně věnovat.

I první varianta vyžaduje činnost!

Jak jsme již psali, první varianta se rovněž neobejde bez činnosti. Jde však o daleko snadnější práci. Do pařezů je potřeba vyvrtat díry, a to jak z vrchu, tak z boku. Tyto díry se musí spojit. Následně využijeme přípravek zvaný pařezník. Ten se postará o rozložení veškerého dřeva. Vše jsme vám již mírně popsali v předchozích odstavcích. Poté stačí zbylé dřevo neboli kousky pařezů odstranit svépomocí. Tato varianta je ovšem skutečně mnohem snazší.