Jak udržet květiny voňavé?

Pokud chcete udržet květiny co nejdéle voňavé, pak se budete muset soustředit převážně na jejich životnost. Jestliže jste nějakou například dostali darem na narozeniny, máte několik možností, jak prodloužit nejenom vůni, ale i čerstvost. Nebudete následně smutná z toho, že vám květina po pár hodinách zvadla a vůně už není taková, jako při předávání. Jak udržet květiny voňavé? Následujte nás.

Jak udržet květiny voňavé?

Jestliže udržíte řezané květiny při životě co nejdéle, prodlužuje tím i jejich vůni. Otázka by tedy ve vašem případě neměla znít, jak udržet květiny voňavé, ale čerstvé, protože tyto dvě věci spolu úzce souvisí. První možností je nalít do vody minerální vodu. Samozřejmě to s ní nesmíte přehánět. Pokud máte vázu s objemem například 400 ml, měli byste vodu z kohoutka zkombinovat s tou minerální, a to v poměru 3 : 1. V praxi to znamená, že vody z kohoutku bude v konečném důsledku 300 ml, zatímco té minerální jen 100 ml. Tím prodloužíte čerstvost květin.

Měňte vodu častěji, tím ji zbavíte všelijakých bakterií, které by mohly mít negativní vliv na samotnou řezanou květinu. Při koupi by k ní měl váš partner nebo někdo z rodiny dostat pytlíček výživy, který je potřeba aplikovat do vázy. Pokud vám jej nedal, měli byste si o něj říct. Jde o jeden z dalších způsobů, jak prodloužit čerstvost i vůni. Jestliže ho nemůžete sehnat, nebojte se sáhnout po čistém alkoholu kvalitní lihoviny. S množstvím to nepřehánějte, bohatě bude stačit polovina lžičky.

Čerstvé a voňavé květiny

Chcete znát osvědčený recept, který využívá nemalé procento obyvatel? Jde o techniku, která se používala už v minulosti. S největší pravděpodobností ji budou znát vaši rodiče. Přidejte do vázy dřevěné uhlí. To má pozitivní vliv na vodu, čímž ji svým způsobem chrání. Pokud budete navíc měnit vodu pravidelně, jak již bylo uvedeno v předchozím odstavci, docílíte dlouhotrvajících čerstvých květin. Ty budou jednak hezky vypadat a také nádherně vonět.