Jaké rostliny na zahradách pěstovat pro podporu kloubů?

Máte bolesti kloubů? Pokud tímto problémem trpíte, je nejvyšší čas seznámit se s rostlinami, které mají pozitivní účinek na bolest kloubů. Čas od času mohou klouby potrápit i mladší generaci. Nezáleží tedy na věku. Příčinou v mnoha případech bývá větší zátěž či zdravotní problémy. Je dobré se zaměřit na své zdraví a podporovat ho ve všech směrech.

Rostliny na podporu kloubů

Na svých zahrádkách si člověk může pěstovat téměř cokoliv. Pochopitelně je potřeba zjistit, zda vámi vybraná rostlina zvládne podmínky České republiky. Jinými slovy ne každá rostlina vydrží neustále se měnící roční období. Vraťme se ovšem k rostlinám a složkám, jež pozitivní léčí naše klouby. První rostlinou je Jitrocel. Jedná se o rod bylin, kterou je možné v České republice pěstovat. Pokud se zeptáte starší generace na to, jaká rostlina měla dále obrovský úspěch v léčení bolavých kloubů, většina z nich by odpověděla bez černý.

Bez černý je natolik silný, že zvládá léčit daleko více bolestí a onemocnění. Jde o rostliny, z nichž se vyrábí vynikající čaje. Právě tyto čaje jsou pro člověka pozitivním lékem. Dodržujte však denní doporučené dávkování. Ačkoliv jsou čaje neškodné, není dobré je pít ve větším množství. Třetí rostlinou, jež vás zbaví bolesti kloubů je kostival. Kostival je známá lékařská rostlina, která podobně, jako bez černý vyléčí i jiná onemocnění. Výborně ale působí i na bolest kloubů. Jestliže tento problém řešíte, pak by u vás čaje z této léčivé rostliny neměly rozhodně chybět.

Na scénu přichází Jírovec

Jírovec patří mezi surovinu neboli rostlinu, ze které se vyrábí speciální kloubní masti. Kromě pití čaje lze sáhnout po této variantě. Masti vám rovněž pomohou ulevit od bolesti kloubů. V žádném případě nestačí jen popíjení bylinných čajů. Mast proti bolesti kloubů je dalším vhodným přípravkem. Zaměřit se tak můžete jednak na čaje a jednak na mastičky. V lékárnách je zakoupíte na volném prodeji.