Jedovatá rostlina, která může růst i u vás na zahradě

Pečujete o svou zahrádku již několik let? Znáte dobře své rostliny? Nikdy by vás nenapadlo, že by se nějaká z rostlin mohla proměnit v nebezpečného zabijáka? Pokud jste takto nikdy neuvažovali, možná je teď ten správný čas. I v České republice se mohou objevovat jedovaté rostliny. Tyto jedovaté rostliny se dokonce dost často vyskytují na zahradách. Jednou z nich vás seznámíme.

Jedovatá rostlina aneb snadný zabiják

Řeč je o Ricinu. Tato rostlina patří mezi velice snadno dostupné jedy, jež mohou i zabíjet. Jde o překrásnou rostlinu, která se umí dobře maskovat. Její pravé vlastnosti jsme vám ovšem popsali už v předchozím odstavci. Možná se tato rostlina objevuje také u vás na zahradě. Mnohdy si majitelé zahrad nezjišťují, jaké rostliny se vyskytují na jejich pozemku. Zvlášť ve chvíli, kdy si zahradu nově pořídili od předchozích majitelů. Je dobré se ovšem na jednotlivé rostliny zaměřit blíže. Jedině tak získáte jistotu, že právě na vámi zakoupené zahradě neroste tento zabiják.

Uklidníme vás však pomocí několika málo pozitivních zpráv. Tou první je, že u nás, tedy v České republice roste Ricin pouze jako jednoletka. Jestliže dopřejete rostlině větší teplo, nemá problém vyrůst až do výšky osmi metrů. Někteří majitelé zahrad pěstují Ricin s vědomím, že ví, o jakou rostlinu se jedná. Důvodem je často krása této rostliny. Následně láká mnoho majitelů také kvůli jedovatostí, kterou obsahuje. Svým způsobem se dá tato rostlina označit za výjimečnou. Bezpochyby si tedy zaslouží náš obdiv. O to více budou rostlinu obdivovat majitelé zahrad.

České podmínky rostlinu přitahují

Ačkoliv u nás není léto vždy teplé, naše podmínky rostlinu doslova přitahují. Jinými slovy se této rostlině v České republice daří. Rostlinu je možné pěstovat s trvalkami. Pokud se pro Ricin rozhodnete, věřte nám, že vám zahrada ožije. Pomocí Ricinu získá totiž váš prostor nový nádech, jež budete obdivovat nejenom vy, ale i kolemjdoucí osoby.