Kdy chodit na hřiby pro vyšší úspěch?

Pokud jste za poslední dobu vyrazili s rodinou na hřiby a tato aktivita se vám zalíbila natolik, že byste do lesa chtěli vzít svého přítele nebo přítelkyni, je potřeba se seznámit s tím, kdy se tato činnost má provádět. Zajímat by vás měl nejenom měsíc, ale i přesný čas. Rozdíl totiž může hrát i to, zda jdete na hřiby ráno nebo odpoledne. Kdy chodit na hřiby?

Kdy chodit na hřiby?

Hned na začátku vás upozorňujeme na to, že by se na hřiby nemělo chodit večer. Jestliže se důkladně zamyslíte, určitě vám to bude dávat logiku. Večer byste totiž nic neviděli. I přes to, že si chcete udělat romantickou procházku, na hřiby zdaleka nechoďte. Večerní procházku si nechejte do města, nikoli do lesa. Do lesa je optimální chodit buď to brzo ráno nebo dopoledne. Jednak vám zbydou ty nejlepší kousky a jednak není ještě natolik vysoká teplota, že si můžete vzít dlouhé oblečení.

To je totiž základem správné návštěvy. Zvlášť v dnešní době, kdy jsou klíšťata na samém vrcholu nebezpečí. Chtěli byste vědět, v jakých měsících rostou hřiby? Pokud ano, následujte nás. Svým způsobem můžete na hřiby chodit několik měsíců, vždy bude záležet na tom, o jaké druhy máte konkrétně zájem. S největší pravděpodobností se tady dočtete, že ideální období může trvat například půl roku. To je na jednu stranu pravdu. Na druhou ale nepočítejte s tím, že to, co jste našli na jaře naleznete také na podzim.

Jaké měsíce jsou na hřiby ideální?

Na hřiby máte možnost chodit už od jarních měsíců až po ty podzimní. V praxi to znamená, že máte přibližně půl roku na to, najít si čas a vyrazit s rodinou do lesa. Pokud vám můžeme doporučit ideální měsíce, pak vyzkoušejte hledání hřibů hned několikrát, jen s tím rozdílem, že si uděláte rozestup. Jedině tak posbíráte všechny jedlé hřiby, o které máte zájem.

Každý jí něco jiného a s tím musíte počítat. Vyrazíte-li na praváky, a to z toho důvodu, že je jíte vy, nemusí být nadšená celá rodina. I při těchto činnostech je potřeba udělat kompromis, jinak to ostatní členy nebude ani v nejmenším bavit.