Levandule jsou symbolem zahrad

Levandule je symbolem zahrady a Provence stylu. Jakmile je posbíráte a následně vložíte do vázy, okouzlí nejenom vaši zahradu, ale i daný prostor, kde jste ji umístili. Levandule se stala u majitelů zahrádek velmi oblíbené a není se čemu divit, svými barvami dokáže rozveselit opravdu každého. Pokud o nich nevíte příliš mnoho informací, je nejvyšší čas to změnit. Následujte nás a my vás s těmito rostlinkami seznámíme.

Levandule jsou symbolem elegance

Nejčastější otázkou, co se týče levandulí, je její výška. Ta může při správné péči dosahovat až 65 cm. Jakmile je už příliš vysoká, je na místě ji od ostatních levandulí odříznout a použít jako dekoraci. Jak bylo napsáno v předchozím odstavci, můžete je vložit do vázy a poté ji umístit na stůl. Rostlinka je pro dekorativní účely stvořena, a to díky Provence stylu. Fialové zbarvení s kombinací bílé vázy dodá vašemu interiéru ty správné barvy.

Levandule kvete začátkem letní sezóny a pokračuje až do jejího samotného konce. Celé léto si tak budete moct užívat její krásu, které se nikdy pořádně nenabažíte. Kromě toho jsou rostlinky známé tím, že mají rády slunce. Jestliže pro ni teprve vybíráte místo, mělo by tam pokud možno svítit co nejvíce slunečních paprsků. V případě, že tomu tak nebude, její správný růst by byl velice obtížný a levandule by byla nízká a nerozrostla by se tak, jak by měla.

Do skříně ideální vůně

Nechcete mít levandule ve váze a raději byste si je usušili? Žádný problém, jsou to nádherné a voňavé rostlinky, které provoní například i vaši šatní skříň. Jakmile tam budete vkládat čerstvě vyprané prádlo, levandule tomu dodají svůj nádech Provence stylu.

O levanduli je také známo, že má uklidňující dovednosti. Dokáže být zároveň i skvělým pomocníkem neboli lékařem při špatných dnech. Stačí ji mít pouze v místnosti a vaše nálada bude během krátké chvíle podstatně lepší. Pustíte se do pěstování levandule?