Menší zahrady jsou výborné pro pěstování borůvek

Menší zahrady nenabízí dostatečně velké prostory pro ovocné stromy, a tak je potřeba spokojit se s něčím menším. Jednou z možností jsou borůvky, které se vám bez problémů vlezou i na malé prostory. Ne všichni mají s borůvkami zkušenosti, což ovšem nevadí. Na pěstování nejsou borůvky příliš náročné a jistě je zvládnete pěstovat i vy.

Menší zahrady jsou o jednoduchostech

Na malých zahradách si nemůžete vyskakovat, jak jsme již sdělili v prvním odstavci. To ovšem neznamená, že si nemůžete dopřát žádné ovoce. Pokud víte, jaké ovoce na své zahradě pěstovat, pak to půjde samo. Jednou z možností jsou kanadské borůvky. Jestliže budete mít dostatečný počet keříků, můžete se následně radovat z úrody. Pochopitelně je potřeba myslet na to, že se vám nemusí dařit každým rokem. Záleží na mnoha faktorech, které rozhodují o tom, jaká bude v daném roce úroda.

Prvním faktorem je výběr odrůdy. Pokud nebudete mít šťastnou ruku, nemusí vám keříky přinášet mnoho borůvek a vy je tak poté budete mít na zahradě zcela zbytečně. Mezi jedny z nejlepších odrůd patří například Duke. Jedná se o odrůdu borůvek, které začínají plodit po dvou až třech letech. Je potřeba zmínit, že první várka borůvek nebude příliš růžová. Jakmile totiž začnou borůvky plodit, neznamená to hned, že z keříku sklidíte několik kilogramů tohoto ovoce. Vše se vyvíjí pomalu, takže se zde bez trpělivosti neobejdete.

Jak pěstovat borůvky?

Před samotným pěstováním je na řadě příprava půdy. Podobně jako voda v bazénu má své pH i tady je podstatné tuto hodnotu dodržovat. U borůvek by se pH mělo pohybovat v rozmezí od 3,7 do 4,3. Snažte se ho však udržovat na zlatém středě. Půda by měla být mimo jiné i propustná, protože právě tu borůvky vyžadují.

Místo pro borůvky by mělo být s dostatečným průnikem slunečních paprsků. Bez nich se borůvkám nebude dařit tak, jak by mělo. Jakmile je zasadíte, měli byste jim často dopřávat vodu a hnojení. Co se týče hnojení, soustřeďte se na druhy, které jsou určeny přímo pro borůvky, a to nejlépe v tekuté formě. Menší zahrady jsou pro borůvky přímo stvořeny.