Osvědčené tipy na uskladnění vlašských ořechů

Září a říjen je obdobím, kdy se můžete těšit na vlašské ořechy. Řeč je o surovině, která se mezi lidmi příliš nekonzumuje a když už ano, tak jedině o svátcích. Jednoduše řečeno ji většina lidí bere pouze jako jídlo Vánoc. Kdo nemá na Vánoce vlašské ořechy, jako by nedodržoval tradice. Jak na vlašské ořechy, jestliže je máte na zahradě?

Jak na vlašské ořechy?

Ještě před tím, než vám sdělíme, jak máte vlašské ořechy uskladnit je potřeba si říci, že jsou výborným zdrojem důležitých minerálů. Je pochopitelné, že nebudete konzumovat vlašské ořechy každý týden, ale sami si přiznejte, že jednou ročně je to taktéž nedostačující. Pokud je do svého jídelníčku zařadíte častěji, pak uděláte správně.

Jak jsme uvedli v prvním odstavci, sezóna vlašských ořechů je tu. Měli byste se na uskladnění a sběr připravit. Ten probíhá zpravidla koncem září až začátkem října. Vy sami si musíte stanovit, kdy budete tuto činnost provádět. Pokud si nejste jistí, raději se zaměřte na začátek října. Dále se zaměřte na vlašské ořechy, které popadaly na zem. Právě ty byste měli ze země včas posbírat a následně nechat usušit.

Teplo je nezbytně nutné pro usušení

Pro správné sušení vlašských ořechů musíte mít teplo. Jestliže je venku ještě sluníčko, můžete je přes den dát na sušení ven. Hlídejte však počasí, protože se vlašské ořechy nesmí dostat do kontaktu s deštěm. Přes noc je zaneste zpátky do rodinného domu, kde se budou i nadále sušit. Buďte obezřetní na vlhko. Vlhku je nutné se vyhnout, což jste mohli zaznamenat také z toho, že se nesmí dostat do kontaktu s deštěm.

Uskladnit vlašské ořechy není náročný proces, stačí je hodit do pytlíku a zavázat. Uskladněné vlašské ořechy držte rovněž dále od vlhka. Do pytlíku je dáváme až tehdy, kdy jsou usušené.