Prázdná místa na zahradě lze zaplnit

Jestliže vás trápí prázdná místa na zahradě, je nejvyšší čas s nimi začít něco dělat. Někomu to možná takto vyhovuje, pokud ovšem patříte do skupiny, kteří mají rádi zaplněnější zahrady, pak si jděte za svým. Na druhou stranu se to nesnažte příliš přehánět. Zahrada by zároveň měla být průchozí, a to bez většího zastavování nebo uhýbání.

Prázdná místa na zahradě

V první řadě je důležité si určit, jaký prostor potřebujete zaplnit. Ne vždy se vám totiž budou hodit všechny tipy, které tady zmíníme. Prostor tedy v tomto případě hraje obrovskou roli. Jestliže neznáte rozměry prázdného místa, měli byste si je zjistit, abyste věděli, do čeho můžete jít a co se vám na dané místo vleze.

Prvním skvělým tipem, jak na prázdná místa na zahradě je jezírko. Nemusíte se bát, že by vás finančně stálo všechny úspory. Nemusí se jednat o jezero, které bude velikostně připomínat ta, která se nacházejí venku. Můžete si na své zahradě postavit menší jezírko. Pokud k tomu přidáte nádherné dekorace v okolí, zaberete relativně velkou plochu.

Na prostoru záleží

Jak už ale bylo zmíněno, na prostoru bezesporu záleží. Jezírko byste nemohli postavit na ploše, která je natolik malá, že se tam vlezou maximálně rostliny. Jestliže chcete takovou plochu zaplnit, protože vám nelíbí vzhled, lze to dvěma způsoby.

Tím prvním jsou nové rostlinky, o kterých jsme vám něco málo sdělili v prvním odstavci. Rostlinky dokážou sice zaplnit menší část zahrady, ale rozhodně stojí za to přemýšlení. Pokud jich už na zahradě máte mnoho, vyzkoušejte zahradní dekorace. Pár zahradních dekorací se vám o malý prázdný prostor postarají.

Posledním tipem je posezení

Je-li vaše prázdné místo středně velké, že se rostlinkami nedá zaplnit, ale jezírko se sem nevleze, sáhněte po posezení a altánku. Budete tak mít důvod zůstávat na zahradě i dlouho do noci, a to bez ohledu na to, zda prší či nikoli.