Proč mulčovat půdu?

Máte pocit, že je mulčování půdy zbytečným procesem, který vám zabere příliš mnoho času? Pokud jste začínajícím zahrádkářem, pak nad tímto úkonem s největší pravděpodobností ani nepřemýšlíte. Je dobré se ovšem u tohoto procesu zastavit. Mulčování půdy plní své cíle, o kterých si povíme v následujících odstavcích. Proč mulčovat půdu?

Mulčování půdy je důležité

Nejspíš nestojíte o nechtěné rostliny a plevel. S tím musíte zkrátka počítat, jestliže se do tohoto odvětví pouštíte. Díky mulčování půdy ovšem zabráníte většímu množství světla, jež má obrovský vliv na to, zda na vaší zahradě porostou nechtěné rostliny a plevel. Pokud tedy budete mulčovat půdu, omezíte tím růst plevele a nechtěných rostlin. O to stojí většina zahrádkářů. Mulčování půdy dále zlepšuje kvalitu zahrady a celkově vaší půdy. Pomocí mulčování tak získává vaše zahrada potřebné živiny pro růst rostlin. Řeč je o rostlinách, které na zahradě opravdu chcete.

Nemalou výhodou mulčování je fakt, že ochrání zahradu před větrem a erozi. To platí především o zahradách, jež se vyskytují na nerovných místech nebo svazích. Pokud se to týká i vás, rozhodně byste nad mulčováním půdy měli popřemýšlet. Dokážete tak ochránit svou zahradu, což je velice důležité. Každému by mělo záležet také na vzhledu jeho zahrady. S tím budete nejspíš souhlasit. Vzhled zahrady je také jeden z důvodů, proč se tomuto oboru věnujeme. Věděli jste, že pomocí mulčování půdy lze docílit krásnějšího vzhledu? Opravdu! Mulčování půdy má bezesporu také estetický vliv na to, jak bude vaše zahrada vypadat.

Znáte důvody, proč mulčovat půdu!

Ačkoliv je mulčování půdy úkolem navíc, který zabere nemalé množství času, bezpochyby by neměl být tento proces ignorován. Zkuste se zamyslet nad tím, jestli v letošním roce nebudete mulčovat půdu také vy. Uvidíte, že vaše zahrada získá veškeré výhody, jež jsme uvedli v předchozích odstavcích. Dodejte své zahradě ochranu i vzhled, protože si to zaslouží.