Rostliny, které vydrží i zimní období

Ačkoliv nám zimní období pomalu končí, není špatné si připomenout rostliny, kterým ani mráz neubírá na jejich kráse. Pokud si myslíte, že vaše zahrada může být krásná pouze na jaře nebo v létě, mýlíte se. I zimní období nemění nic na tom, že vám vaší zahradu mohou kolemjdoucí lidé závidět. Stačí se jen zaměřit na správné rostliny, jež milují zimní mrazy. Jaké to jsou?

Zimní období a vhodné rostliny

Jestliže se z oken svého rodinného domu chcete dívat na krásnou zimní zahradu i v zimním období, je potřeba se zaměřit na takové rostliny, kterým toto počasí nevadí. Jinými slovy se jedná o rostliny, jež nemají problém s nižšími teplotami. Mezi ně patří například dřištál nebo skalník. Barevné plody okouzlí každou zahradu, a to i při větších mrazech. Kdo by se chtěl konec konců dívat na zahradu bez barev? Zaměříte-li se jen na jarní a letní rostliny, nezbývá vám nic jiného, než zimní období přežít se smutnou zahradou. Proč tedy nezasadit na své zahradě i pár zimních rostlin?

Tím ovšem zimní rostliny zdaleka nekončí. Zimních rostlin je opravdu velké množství, a tak bude záležet na vás, jaké z nich si vyberete. Je dobré je však umět kombinovat. Přece jenom se jedná o zahradu, nikoliv barevný cirkus. Barvy na zahradě by tak měly správně ladit. Další vhodnou zimní rostlinou je zimnokvět časný. Ten dokáže vyrůst do výšky až 300 cm. Své plody se snaží otevírat už v prosinci. Prosinec je měsícem, kdy nám začíná oficiálně zimní období. Víte, jaká rostlina se vám bude na zimní zahradu hodit?

Vilín neboli Hamamelis

Vilín je rostlinou, která má žluté až oranžovočervené květy. Svými barvami dokáže rozveselit i člověka, který se potýká s problémy. Kromě toho nádherně voní, a tak bez větších problému zvládne provonět celou zahradu. Chcete-li se zaměřit na rostliny žijící v zimním období, měl by se Vilín nacházet na seznamu prioritních rostlin.