Sázení česneku se odvíjí podle toho, jaký druh si vyberete!

Česnek využíváme téměř každý den a život bez něj bychom si doslova nedokázali představit. Je stejně důležitý jako například sůl, o které se říká známé české přísloví ,,sůl nad zlato“. I přes to, že není momentálně vhodné období na sázení česneku není špatné si připomenout, jak jej provést.

Sázení česneku vyžaduje správné podmínky

Ještě před tím, než se podíváme na vhodné období si řekneme něco málo o půdě. Ta by měla obsahovat velké množství humusu a v žádném případě se na ní nesmí nacházet vlhkost. Sázení česneku je potřeba provádět mimo jiné na půdě, kde v minulosti nebyla jiná zelenina. Najděte tedy v první řadě správnou plochu. Jestliže máte místo, na kterém předtím do 5 let byl rovněž zasazen česnek, vyhněte se mu obloukem. Po zasazení by mohl být česnek napaden škůdci.

Hnojení se provádí prostřednictvím kompostu

Jestliže jste vášnivým zahrádkářem, jistě si budujete svůj kompost, který následně využíváte místo hnojení. To stejné platí i při sázení česneku. Klasické hnojení se musí při tomto procesu zcela vyloučit, protože by mohlo být více na škodu než k užitku. Využívejte tedy dostatečně zralý kompost, který je pro česnek nejideálnější volbou.

Jaké období je pro česnek nejlepší?

Je pravdou, že je teprve období léta, které nemá nic společného se sázením česneku. Na druhou stranu není špatné si alespoň zjistit pár základních informací a poté si připravit kvalitní půdu. Příprava plochy pro sázení česneku je nezbytnou nutností pro úspěšné pěstování. Ideální podmínky jsou během chladného počasí. Volte tedy polovinu podzimu. Samozřejmě trh nabízí i druhy několika česneků, které můžete zasadit během jarního období. Vždy záleží na tom, o jaký druh česneku máte zájem.

Mořte česnek v roztoku sulky

Před sázením česneku je dobré jej ponořit do roztoku sulky minimálně na 10 hodin. Tím získá správné podmínky pro kvalitnější pěstování a snadnější průběh. Nemusíte se bát, že byste činnost nezvládli, nejde o nic složitého.