Šetřte naši planetu a pořiďte si Ova Bag!

Ova Bag

Ova Bag byla založena v roce 2018, když Kirsten Allen ukazovala Daniele Vojvodové látkové pytlíky, které používá k nákupům. Kirsten koupila tyto pytlíky v roce 2014 a i po čtyřech letech používání jsou v bezvadné kondici. Jediný problém u těch z roku 2014 a také těch, které byly dostupné v roce 2018, byla cena. Výzva byla jasná – jak vytvořit látkové pytlíky na potraviny, tak, aby byly dostupné cenově a všude, a aby byly z kvalitních materiálů, které jsou šetrné k životnímu prostředí.

Vyrobeny z GOTS certifikované bavlny, v místě, které je monitorováno Fair Trade, SA8000 a Oeko-Tex, Ova Bag pytlíky na čerstvé potraviny jsou nyní cenově dostupnou variantou, která plně nahrazuje jednorázové plastové sáčky, které lidé používají k nákupu ovoce a zeleniny. Proč bychom měli přestat používat plastové sáčky? Vědci nedávno potvrdili, že je bez pochyby, že většina plastů buď nikdy opravdu nezmizí nebo musí být spáleny. Obě tyto varianty mají devastující vliv na naši planetu. Problém, který máme s plasty znamená, že je nejvyšší čas vrátit se k přírodním materiálům, jako je bavlna.

Pytlíky na potraviny z bavlny můžou být používány znova a znova. Pokud se ušpiní, vyperte je. Pokud se v nich udělá dírka, zašijte ji. Pokud úplně doslouží, protože budou tak liché, nastříhejte je na kousky a dejte do kompostu. Bavlna je úžasný materiál, což je důvod, proč ji lidstvo používá již 7000 let, a důvod, proč jsme se v Ova Bag rozhodli používat bio bavlnu.

Pokud stejně jako Daniela a Kirsten neumíte šít, Ova Bag má k dispozici službu oprav. Pokud má pytlík nějaký problém, můžete nám ho poslat a naši experti ho opraví.

Pomalu ale jistě se snažíme rozšiřovat sortiment o další výrobky, které jsou dobrou alternativou plastů. Momentálně prodáváme košíky, pratelné odličovací tamponky a upcyklované notýsky. Všechny tyto produkty jsou vyrobené v České Republice.

Ova Bag najdete zde: www.ovabag.com