Skalka na zahradě oživí celkový vzhled

Máte na své zahrádce místo, kde nic není, a vy nevíte, jak jej máte využít? Zkuste si místo zkrášlit pomocí skalky. Jistě z toho budete nadšeni. Ukážeme si, jak by skalka na zahradě měla vypadat, a to včetně následné péči o ni. Právě starost je to nejdůležitější pro skalku na zahradě.

Jaké je vhodné místo na skalku?

Lámete si hlavu s tím, že nevíte, kam svou novou skalku umístit? Nemusíte se ničeho obávat, my vám poradíme. Umístěte skalku na zahradě tam, kde není moc stínu. To by totiž znamenalo vyšší vlhkost, která skalce moc neprospívá. Pokud nemáte moc času na péči o skalku, zvolte menší místo.

Skalka na zahradě a její založení

Místo už jste si jistě vybrali. Teď je řada na půdě. Půda nesmí být příliš těžká a vlhká. Pokud taková je, nebojte se ji promíchat s pískem. Ted jsou na řadě kameny. Sežeňte si větší množství kamenů, které rozmístíte různě po vybraném místě. Přidejte také štěrk. Toto je základ celé skalky. Teď přichází na řadu rostliny.

Výběr rostlin

Zkuste zajít na zahradní trhy či do zahradnictví a tam se zeptejte, jaké rostliny na skalku vám můžou nabídnout. Jedná se nejčastěji o sukulenty, netřesky či rozchodníky. Tyto rostliny můžete dát na místo, kde není celý den stín. Rostliny nesázejte příliš blízko sebe. Časem se totiž budou rozrůstat a nevypadalo by to hezky. Možná vám to ze začátku nebude připadat až tak hezké, ale vyčkejte. Jakmile se rozrostou, budete nadšeni.

Péče o vlastní skalku

Začneme zaléváním. Skalka by neměla být v žádném případě hodně zalévaná. Došlo by tak k uhnití. Pro skalku je nejideálnější zalévání jednou až dvakrát týdně, a to ve večerních hodinách. Co se týče prostřihávání, provádí se, jen pokud rostliny už moc přerůstají. Stříhání probíhá nejčastěji po odkvetení. Nakonec se budeme věnovat zazimování. Skalku je důležité chránit před velkými mrazy, a to například pomocí plastového skla.