Skladování ovoce ze zahrádky pro maximální čerstvost

Jestliže jste letos měli výbornou úrodu, která vám přinesla nespočetné množství ovoce, čeká vás nyní další důležitý krok. Skladování ovoce je totiž podstatnou částí celého procesu. Uznejte sami, k čemu vám bude bohatá úroda, pokud si ji následně zkazíte tím, že ovoce špatně uskladníte? Máte-li zájem o správné uskladnění, pak je tento článek bezesporu pro vás.

Prostory na prvním místě

Skladování ovoce by se neobešlo bez správných prostor. V tomto případě je ideálním prostorem například sklep, kde konec konců svou úrodu skladuje téměř každý. Je to z toho důvodu, že je zde tma a relativně větší vlhko než v celém rodinném domě. Vlhkost je totiž pro skladování ovoce nezbytně důležitá. Samozřejmě se to s ním nesmí přehánět. Každý si ve sklepě skladuje ještě další věci, které by mohly být pro úrodu ovšem nebezpečné.

Jestliže máte sklep rozdělený na několik částí, jste ve výhodě. Ovoce by mělo být samostatné, bez jakýchkoli dalších škodlivin. Nedávno jste malovali a barvy jste odnesli do sklepa? Je to chyba, ovoci by to mohlo uškodit. To ovšem všechny chemikálie, které vypouštějí do vzduchu nepříjemné zápachy. Jak již tedy bylo uvedeno, ovoce by mělo být samostatně.

Skladování ovoce

Věděli jste, že například jablka nebo hrušky můžete bez problémů sklidit ze stromů ještě před tím, než jsou ve stoprocentním stavu? Při správném skladování se ovoci daří, což vede k tomu, že plně dozrají. Pochopitelně je nutné dodržovat jistá pravidla, jak bylo uvedeno v předchozím odstavci. Ovoce by při skladování mělo být samostatně. Kdy je ta ideální doba? To záleží na odrůdě, ale nejčastějším měsícem je právě září.

Teplotní podmínky by při skladování neměly překročit 10 °C. Pro úplné dozrání je mimo jiné nutné mít dostatečný vzduch v místnosti. Jestliže místnost ve sklepě zavřete, pak se nejspíš nedočkáte správného uskladnění a na to byste měli být velice opatrní. Úroda v každém případě vyžaduje proudění čerstvého vzduchu. Nejlepším krokem pro uskladnění je umístit ovoce do beden s dírami, kde bude vzduch proudit tak, jak by správně měl.