Typy růží na zahradu

Růže jsou darem, a tak by na zahradách rozhodně neměly chybět. Růže se ovšem dělí na několik druhů, které je potřeba poznat blíže. Pokud nevíte, na jaký druh se zaměřit, pak je tento článek určen přesně pro vás. Zkuste nejprve poznat alespoň část růží a teprve poté se rozhodnout, jakou z nich zvolíte. Nikde není vyloučeno, že nemůžete mít na své zahradě i více druhů.

Typy růží

Prvním typem jsou Anglické růže. Ty dorůstají výšky až 2 metrů. Jedná se o typ růží pocházejícího od šlechtitele, jež nese jméno Austin. Na výsadbu nejsou nijak náročné. Za to vám nabídnou jednoduchost, bohaté květy a vůni. Proč se tedy na Anglické růže nezaměřit? Dalším typem jsou staré růže. Mají podobné vlastnosti, jako výše uvedené Anglické růže. To se týká i velikosti. Staré růže rovněž mohou dosahovat výšky až 2 metrů. Ve většině případů se jedná o keřové růže. Dalším typem jsou romantické nostalgické růže. Tento typ růží dorůstá výšky od 80 do 200 cm.

Jsou velkokvěté nebo keřové odrůdy. Záleží na tom, jaké variantě dáváte přednost. Taktéž jsou velice bohaté na růst a nabídnou vám zajímavou vůni. Čtvrtým typem růží jsou Ramblery. Co se týče výšky, tady je potřeba se zastavit. Ramblery mohou totiž dorůst výšky až 5 metrů. Ano, vidíte správně. Jsou tak jednou větší než výše uvedené varianty. K růstu je zapotřebí se postarat o pevnou treláž. Je nutné přijmout fakt, že jde o jednou kvetoucí růže. Tím jsou zkrátka Ramblery známé. Na druhou stranu rostou relativně rychle, čímž se řadí do kategorie silně rostoucích růží.

Seznamte se s pnoucími růžemi

Posledním druhem jsou pnoucí růže. Tento druh růží dorůstá až 3 metrů. K růstu ovšem potřebují pevnou konstrukci, která je bude tzv. navádět. Jedině tak bude růst stoprocentní a vy se tak nemusíte bát toho, že by pnoucí růže špatně rostly nebo se dokonce lámaly. Tentokrát se ale jedná o opakovaně rostoucí růže.