Víte, jak se zbavit padlí?

Blížící se jarní a letní období je pro majitelé zahrad obrovským náporem. Jednak musí pečovat o zahradu a jednak je zapotřebí se zbavovat veškerých škůdců, kteří by se na zahradách rozhodně neměli vyskytovat. Za škůdce se nepovažuje jenom hmyz. Mohou tím být i různá onemocnění, jež se týkají stromů nebo keřů. V tomto článku si popíšeme, jak se zbavit padlí. O jakou nemoc se jedná?

Padlí aneb onemocnění na zahradách

Ať už se jedná o onemocnění keřů, listí nebo stromů, vždy je nutné zakročit včas. Podobně jsou na tom i případy, kdy jde o škůdce, jakožto o živočichy, jež pojídají vaše rostliny nebo plody, na kterých jste několik týdnů či měsíců pracovali. Vraťme se ovšem k onemocnění, které se nazývá padlí. Slyšeli jste už někdy v minulosti tento pojem? S největší pravděpodobností bude vaše odpověď ne. Ačkoliv lidí neznají onemocnění na zahradách pod správným jménem. Co tedy padlí skrývá pod sebou a jak jej lze řešit? Existuje prevence, která snižuje riziko výskytu padlí.

Padlí je typ choroby, která by se dala označit za houbovou. Napadá ovšem listy a stonky rostlin, a to převážně v době větších teplot. Padlí miluje také suché dny. Jakmile je tedy venku sucho a zároveň vysoké teploty, je to ideální doba na prevenci. Co se stane, když vaše rostliny tato choroba napadne? Jednoduše přestanou růst. Mimo jiné ztrácí barvu. Zejména listy jsou během chvíle bez barev. Je tedy potřeba provést různá ošetření a tím se této choroby zbavit. Jedině tak dokážete vyhrát. Víte, na jaká opatření nesmíte zapomenout?

 

Opatření proti padlí

Je dobré omezit používání dusíku při přehnojování. Tím zvyšujete riziko výskytu padlí. O to více v teplých dnech. Jestliže jsou vaše rostliny již napadnuty, aplikujte prostředky, které jsou určeny pro likvidování padlí. Tyto postřiky by vám měly pomoct se padlí zbavit. U koupi postřiků a aplikátorů si nechejte poradit od profesionálů. Každá rostlina potřebuje jiný typ postřiku nebo aplikátoru. V opačném případě rostlinám ublížíte.