Vybavení skleníku musí být podle norem

Pokud už vás od malička přitahovala vlastní zahrádka a zelenina, pak nejspíš přemýšlíte nad skleníkem. O to více se nad ním přemýšlí v momentě, kdy máte dostatek volného místa. Jestliže už zahrádku nemáte čím zaplnit, je skleník ideální volba. Důležité je však vybavení skleníku, na které se v následujících odstavcích podíváme.

Vybavení skleníku je základem

Skleník by vám měl bezpochyby posloužit několik let. Právě proto byste k němu měli i důkladně přistupovat. Zvlášť při zařizování, kdy je to nejvíce zapotřebí. Využijte tedy ke stavbě pouze kvalitní materiály, které skleník dokonale ochrání i za horšího počasí. Skleník vám to následně vrátí, a to v takové formě, že v něm vše poroste daleko rychleji. Musíte počítat s tím, že by ve skleníku mělo být dostatečné teplo pro správný růst. Od toho se také odvíjí vybavení skleníku, které by opravdu mělo být přizpůsobeno našim vlivům.

Jak by měl skleník vypadat?

Typický skleník má obdélníkový tvar, který není nijak omezený. Záležet teda bude na vašem prostoru. Nesnažte se ho zbytečně zvětšovat, pokud vám to situace příliš neumožňuje. Dostatečné místo na zahradě je samotným základem. Při menším prostoru tak volte raději menší skleník. Skleník lze postavit na několik způsobů, od svislých bočních stěn, přes šikmé až po svislé. Opět bude volba čistě jen na vás. Ať už se rozhodnete pro jakýkoliv, vždy je důležitá stavba a použitý materiál.

Vnitřní vybavení skleníku aneb jak jej zvolit?

Pro dosažení správné teploty si můžete zakoupit různá topení s regulací teploty. Jedině tak budete mít stoprocentní jistotu, že vámi zvolená teplota se poté i ve skleníku projeví. Dále bude skleník vyžadovat zavlažovací systém a možnost otevírání oken. Pochopitelně čím kvalitnější výbavu si zakoupíte, tím jednodušší bude následná práce.

Stínění je taktéž velmi důležité

Stínění patří rovněž do vybavení skleníku. Ne vždy je nutné dodávat větší množství slunečních paprsků a přidávat tak na teplotě. To si snadno udržíte pomocí topení s regulací teploty, zavlažovacího systému a otevírání oken.