Zajímavosti o petrklíči

S příchodem jara se obyvatelé mohou těšit také z prvních rostlinek a zajímavých okrasných květů apod. Ty v člověku vyvolávají pocit svobody a dovolené, která se pomalu, ale jistě blíží. Řeč je v tomto případě o petrklíči, který vyhlíží snad většina České populace. Na rozdíl od ostatních keřů a rostlinek nelze přehlédnout. 

Zajímavosti o petrklíči

Věděli jste, že se pod samotným názvem ukrývá nemalé kouzlo, které vám přesněji definuje, proč se tomuto skvostu takto říká? Jde o spojení názvů, přičemž jeden z nich ukrývá sv. Petra neboli den otevření jara a druhý je spojení klíče a květiny v jednom. Jakmile tuto kombinaci spojíte, vznikne vám z ní Petrklíč. Květ otevírající nové jarní příležitosti.

Mimo jiné se Petrklíči přezdívá také Prvosenka. Pokud bychom se na ni podívali z bližšího pohledu, snadno bychom zjistili, že existuje celkem přes 500 druhů těchto nádherných květů. Vidět je můžete prakticky kdekoli, stačí se jenom lépe poohlížet. Nemyslíme teď pochopitelně všech 500 druhů.

Léčitelství se bez Prvosenek neobejde

Nádherný jarní květ našel uplatnění také v oboru léčitelství. Dnes se z něho běžně vyrábí léčitelské metody, které skvěle fungují například na chřipku, astma nebo zánět horních cest dýchacích. Záleží pouze na vás, co vás momentálně trápí po zdravotní stránce. Jestliže však hledáte účinný lék, najdete ho právě u Prvosenek.

Utrhli jste si někdy Prvosenky ve volné přírodě? Pak byste měli být opatrnější. Patří totiž mezi chráněné druhy, a tak byste se jich zdaleka neměli dotýkat. Pokud po Prvosenkách toužíte, existují jiné způsoby, jak si ji pořídit k vám do bytu pro okouzlení interiéru. Máte vlastní zahrádku nebo znáte ze svého okolí někoho, kdo ano? Poproste ho, zda byste si u něj nemohli Prvosenky vypěstovat. Budete mít tak krásnou domácí dekoraci, která bezesporu ozdobí váš interiér.