Zázračné byliny, jež můžete mít na balkóně i zahradě

Bylinky by na zahradách rozhodně neměly chybět. Pochopitelně je potřeba pěstovat i okrasné rostliny, protože mít zahradu plnou bylinek není úplně vhodné. Jak se říká, všeho moc škodí. Na druhou stranu je dobré bylinkám uvolnit místo. Jedině tak budou správně růst. Seznámíme vás s bylinkami, které by ani v nejmenším neměli chybět na vaší zahradě. Na tyto bylinky s největší pravděpodobností jako zahrádkář narážíte poměrně často.

Bylinky pro vaší zahradu i domov

Při správném nastavení teplot a podmínek se dají pěstovat bylinky i v domácím prostředí. Záležet tak bude na vás, jestli dáte přednost domácímu pěstování nebo si je zasadíte na svou zahradu. Pokud žádnou zahradu nemáte, pak je vaše volba o to snazší. V opačném případě se musíte sami rozhodnout, zda zvolit domácí nebo venkovní prostředí. První zázračnou bylinkou je šalvěj. Jen je potřeba být s touto bylinkou opatrní. To se týká konzumace. Rozhodně to se šalvěji příliš nepřehánějte. 

Je potřeba se seznámit s doporučeným množstvím a toho se držet. Pokud budete toto množství dodržovat, bude pro vás mít šalvěj pozitivní léčebné účinky. Ty se týkají například nachlazení, rýmy nebo chřipky. Z lístků této byliny se dají uvařit chutné a zdravé čaje. Právě u tohoto čaje musíte být opatrní. Doporučená denní dávka spočívá v jednom čaji, a to z jednoho lístku. Další bylinkou je pelyněk. Ten ale vyžaduje svůj prostor. Mimo jiné se musí jednotlivé rostliny pěstovat ve větší vzdálenosti. Nehodí se k ostatním bylinkám. I pelyněk má léčebné účinky. Mezi ty patří nachlazení, záněty průdušek a zbavení virů a bakterií. 

S bylinkami pokračujeme dále

Další bylinkou je máta. Ta by rozhodně na žádné zahradě neměla chybět. Je mrazuvzdorná, takže nemá problém jak s teplejšími, tak chladnějšími dny. Máta preferuje vlhká nebo mokrá místa. Je tedy na místě, se o to při pěstování postarat. Máta obsahuje plno léčebných látek, takže ji budete moct při různých problémech využít. Poslední bylinkou je meduňka. Ta má nejenom léčebné účinky, ale zároveň se postará o váš klid. Kromě toho se z vás snaží odbourávat všechen stres. Na pěstování není nijak náročná, a to i z pohledu hnojení.