Zdravé účinky mrkve spočívají ve zraku

Dáváte přednost zelenině před ovocem? Pokud ano, s největší pravděpodobností jste se zastavili nad mrkví. Ta totiž v kategorii zeleniny patří mezi nejoblíbenější. Jednou z příčin je fakt, že blahodárně působí na naše oči. Věděli jste ale, že mrkev v sobě skrývá daleko více užitečných složek? Zdravé účinky mrkve vás překvapí, následujte nás.

Zdravé účinky mrkve aneb proč ji jíst?

Zmínku si pochopitelně zaslouží velké množství vitamínu C a E. Ty jsou pro naše tělo potřebné a v mrkvích jich naleznete spoustu. Díky nim snadno posilujete imunitní systém. Ten má vliv na to, jak odolní budete v případě, že se ve vašem okolí pohybují nemocní lidé. Kromě toho vás chrání před různými bakteriemi a viry, které by vás se slabším imunitním systémem mohly napadnout.

Skvělou delikatesou mohou být šťávy, které si uděláte z mrkví nebo saláty s ananasem. Salát patří mezi vůbec nejznámější, které se v České republice podávají k jídlům. Pokud tedy přemýšlíte nad doplňkem vitamínů C a E, pak je mrkev ideální volbou. Jestliže ji příliš neholdujete, řešení se nabízí v salátech v kombinaci s ananasem.

Mrkvová Šťáva, Šťáva, Mrkev, Zeleninové Šťávy, Vitamíny

Složek obsahuje mrkev více

Zdravé účinky mrkve nejsou všem známy. Právě proto je tento článek určen těm, kteří o ni zdaleka neví tolik informací, co ostatní. Z předchozího odstavce víte, že se v mrkvi nachází vitamín C a E. Dále pak další důležité složky. Mezi ně řadíme například hořčík, selen, draslík, železo a vápník. Berete-li léky na doplnění složek a vitamínů, měli byste s nimi přestat. Mrkev je skvělým přírodním lékem.

Ačkoliv je mrkev zelenina, náramně se hodí do sladkých koláčů a buchet. Nestačíte se divit a říkáte si, že byste takové koláče a buchty nejedli? Jste na omylu, většina lidí ani nepozná, že tam mrkev je. Mimo jiné vás pročistí, a to v jakékoliv formě. Co si tak dopřát sklenici výborného mrkvového džusu?