Zelenina by na zahradách neměla chybět

Zelenina by na zahrádkách rozhodně neměla chybět. Pokud je vaše zahrada vybavená ovocnými stromy, jistě z nich máte obrovskou radost, zvlášť v létě, kdy je největší přísun vlastního ovoce. Proč ale k ovocným stromům nepřidat také zeleninu? I ta je pro naše tělo nezbytnou součástí. Zelenina nám dodává velké množství potřebných vitamínů, které náš organismus bezesporu potřebuje.

Jaký druh zeleniny pěstovat?

Druhů zeleniny je spousta a výhoda pěstování spočívá v tom, že na jednom místě může být bez větších problémů i více druhů. Nebojte se zeleninu kombinovat mezi sebou, jedině tak docílíte úspěšného výsledku. Zelenina se navzájem doplňuje, a tak je potřeba její druhy mezi sebou různou formou kombinovat. Rozhodně byste neměli zeleninu pěstovat zvlášť. To znamená, že uděláte několik malých míst a následně do každé umístíte jiný druh zeleniny. Tento způsob je špatný a místo výsledků se dočkáte jedině zklamání.

Zeleninu na jednom menším plácku tedy kombinujte. Nebojte se zasadit rajčata v těsné blízkosti s paprikami. Poté udělejte menší místo a následně další plácek, na kterém budete mít například cukety. Jednak už zeleninu kombinujete a jednak bude celková údržba o něco snazší. Vše budete mít krásně po ruce, bez nutnosti neustálého odbíhání.

Vlastní mrkve potěší vaše oči

Kdo by neměl rád mrkev? Zelenina, která má blahodárné účinky na náš zrak je tou nejlepší volbou, kterou si můžete dopřát. I u mrkve platí pravidlo, že ji lze kombinovat s jinými druhy zeleniny. V její blízkosti se tak může nacházet například petržel nebo pórek. Volba už bude záležet čistě jen na vás. Mimo jiné je potřeba si hlídat prostory, abyste to s pěstováním zeleniny příliš nepřehnali. Ovoce a zelenina je sice radostí každého zahrádkáře, ale nesmí na ní chybět i klasické rostlinky.

Jestliže všechno dobře naaranžujete a zkombinujete, bude vaše zahrada sršet dobrou náladu na několik metrů daleko. Jaké zelenině dáváte přednost vy?