Ženšeň je lékem pro vaše zdraví

Ženšen patří mezi relativně vzácné rostliny. Přitom není na pěstování vůbec náročný, a tak jej zvládnete vypěstovat i vy. Rozhodně by u vás neměl chybět, a to hned z několika důvodů. V tomto článku si popíšeme, proč je dobré pěstovat ženšen a jaké pozitivní účinky pro vás tato rostlina může mít. 

Pěstování ženšenu

Toužíte-li po pěstování exotických rostlin? Pak je pro vás bezpochyby ženšen tou pravou volbou. Kromě toho, že není nijak náročný na pěstování vám dodá velké množství pozitivních účinků. Právě s těmito účinky vás seznámíme. Ženšen je dobré umístit na zahradu na jaře. Toto období je pro ženšen tím nejvhodnějším. U ženšenu se nemusíte bát toho, že by vám zmrzl. Dokáže překonat jak letní, tak i zimní měsíce. Jinými slovy je tato rostlina zařazena do kategorie mrazuvzdorných. Větší zimy ji tak nedělají vůbec žádný problém.

Jak jsme již naznačovali v předchozích odstavcích, ženšen není náročný na pěstování. Dalo by se říct, že patří k rychle rostoucím rostlinám. Je důležité ji ovšem dodávat potřebnou podporu. Co si máte představit pod slovem podpora? Jednoduše řečeno je nutné dodávat ženšenu živiny. Touto živinou by mělo být organické hnojivo. To dodávejte rostlině přibližně 1 za 10 až 14 dnů. Ženšen se musí mimo jiné i pravidelně zalévat, a to vodou s pokojovou teplotou. Voda by měla být také odstátá.

Co obsahuje ženšen?

Ženšen je plný potřebných zdrojů a vitamínů. K těmto vitamínům lze přičíst například vitamín B nebo C. Co se týče potřebných zdrojů, tady se zaměříme na alkaloid, kyseliny panaxové, panax-glykosid, panax-saponin a fytosterol. Pochopitelně obsahuje ženšen i další potřební minerální látky. Jak sami můžete vidět, ohledně zdrojů a vitamínů je ženšen velice bohatý. Jde o rostlinu podporující imunitní systém a celkový organismus.

Snaží se vás uklidnit a zbavit veškerého stresu a nervozity. Dále vás zbavuje škodlivých látek v těle, včetně bakterií a virů. V neposlední řadě snižuje hladinu krevního cukru a cholesterolu.