Jak na to - SousedovaZahrada.cz

Vítejte na webovém tržišti s ovocem, zeleninou a dalšími domácími produkty. Dnes už jistě každý ví, že nejlepší jídlo je z lokálních a čerstvých surovin. Na našem webu můžete sehnat zeleninu, ovoce a další domácí produkty přímo od pěstitelů a chovatelů.

Funguje to velice jednoduše, pěstitel (prodejce) po registraci vytvoří zde na webu inzerát, u kterého je uvedena i adresa odběru zboží. Zákazníci si mohou všechny inzeráty prohlédnout v „Aktuální nabídce“, mohou je filtrovat podle krajů, typu zboží, seřadit podle oblíbenosti atd…. Můžete také v hlavní liště kliknout na ikonu „Lupy“ a vyhledat zboží podle názvu např. „med“ nebo „med Praha“ a zobrazí se vám všechny inzeráty nabízející med v Praze.

Zákazník u vybraného inzerátu klikne na tlačítko „Poptat zboží“ vyplní svoji e-mailovou adresu a text, který odešle prodejci. Prodejce tak obdrží zákazníkův požadavek a kontakt na něj. Může tak se zákazníkem komunikovat na přímo, domluvit se na způsobu předání a zaplacení zboží.

Díky tomu, že zboží od prodejců nevykupujeme a neskladujeme, můžete od prodejců koupit prakticky zeleninu přímo ze záhonu, ovoce přímo ze stromu nebo čerstvá vejce přímo z kurníku. A věřte, že chuť těchto maximálně čerstvých produktů je skvělá. Je úplně jiná než u produktů, které k nám cestují z druhého konce Evropy, skladují se ve skladech, jsou silně chemicky ošetřeny atd..

Jsme rádi, že jste navštívili náš web a třeba zde zjistíte, že soused z vedlejší ulice, kterého znáte jen od vidění, má na zahradě skvělá jablka, jeho včely umí vyrobit ten nejsladší med a jeho slepice snášejí ta nejlepší vajíčka.

Rádi Vás zde opět uvidíme.

 

Jak se zaregistrovat?

Jednoduše vyplňte registrační formulář nebo se můžete zaregistrovat pomocí facebookového profilu.  Během registrace Vám přijde potvrzovací email, který potvrdíte a máte hotovo.

 

Jak si mám resetovat heslo?

Když zapomene heslo nebo se nemůžete přihlásit, můžete si vytvořit nové heslo. Klikněte na „Přihlásit se“ a v přihlašovacím okně na zelnou ikonu, v následujícím okně vyplňte Vaši mailovou adresu a na ní Vám přijde odkaz, kde si vytvoříte Vaše nové heslo.

 

Jak nakupovat? Jak mohu kontaktovat prodejce?

Je to velice jednoduché, na tržišti si vyberete zboží, o které máte zájem a kliknete na ikonu „Poptat zboží“. Když na tuto ikonu kliknete, vyplníte Vaši emailovou adresu a vzkaz prodejci. Vzkaz i s Vaší emailovou adresou přijde prodejci do emailu. Prodejce s Vámi bude komunikovat přes email, jestliže mu do textu napíšete své tel. číslo, může Vám i zavolat.

 

Jak vytvořím inzerát?

Před vytvořením inzerátu musíte mít správně vyplněný svůj profil. Pak si vytvoříte „Moje tržiště“, což je místo, kde budete vytvářet své jednotlivé inzeráty „Položky“ .

 

Proč si před vložením inzerátu musím vytvořit tržiště?

Tržiště si představte jako Váš stánek na trhu a jednotlivé položky jako sortiment, který ve stánku nabízíte. Jakmile máte tržiště založeno, tak můžete vyvářet jednotlivé inzeráty „Položky“.

 

Proč se na webu neobjeví můj inzerát, když si vytvořím tržiště?

Když si vytvoříte tržiště a není v něm vytvořena žádná položka (inzerát), tak se tržiště na webu nezobrazí. Řešení je snadné, ve svém profilu, v kolonce „Moje tržiště“ vytvořte alespoň jednu položku (inzerát) a pak bude vše v pořádku. Význam tržiště je kromě vysvětlení viz. předchozí bod, také v tom, když prodáváte více položek, tak zákazníci jednoduše uvidí váš celý sortiment.

 

Co mám dělat, když obdržím objednávku na své zboží?

Objednávka je vlastně poptávka zákazníka na Vaše zboží, která Vám přijde do emailu, u objednávky bude kontakt na zákazníka v řádku „Objednávka od“. Kontaktujte prosím zákazníka co nejdříve a domluvte se na způsobu předání a zaplacení zboží. Nezapomeňte komunikace se zákazníkem je pro dokončení úspěšného obchodu velmi důležitá!

 

Zajišťuje web sousedovazahrada.cz dopravu zboží k zákazníkům?

Doprava, způsob, čas předání a platba vždy záleží na domluvě mezi prodejcem a zákazníkem. Web tyto služby nezajišťuje.

 

Kolik se platí za používání tržiště, vkládání inzerátů?

Běžné užívání tržiště je zdarma, neplatí se žádné poplatky za vkládání inzerátů, žádné provize z prodeje.

 

Jaký je rozdíl mezi zahrádkářem a farmářem

Zahrádkářem se myslí prodejce, který prodává příležitostně přebytky ze své zahrádky. Navíc zahrádkář pro svoji činnost nemusí mít žádná oprávnění, splňuje-li tyto podmínky, jedná se o občasný prodej, výdělek z prodeje nepřesáhne za rok více jak 30 000 Kč a své produkty prodává koncovému spotřebiteli. Naopak farmář je prodejce, který provozuje pěstování a prodej produktů jako soustavnou výdělečnou činnost a má na to potřebná oprávnění. Díky tomu může prodávat své zboží i zákazníkům např. do restaurací, kteří budou produkty nadále zpracovávat pro koncové spotřebitele.

 

 

V případě dalších dotazů nás kontaktujte na info@sousedovazahrada.cz