Jak na to - SousedovaZahrada.cz

Jak se zaregistrovat?

Jednoduše vyplňte registrační formulář nebo se můžete zaregistrovat pomocí facebookového profilu.  Během registrace Vám přijde potvrzovací email, který potvrdíte a máte hotovo.

 

Jak si mám resetovat heslo?

Když zapomene heslo nebo se nemůžete přihlásit, můžete si vytvořit nové heslo. Klikněte na „Přihlásit se“ a v přihlašovacím okně na zelnou ikonu, v následujícím okně vyplňte Vaši mailovou adresu a na ní Vám přijde odkaz, kde si vytvoříte Vaše nové heslo.

 

Jak nakupovat? Jak mohu kontaktovat prodejce?

Je to velice jednoduché, na tržišti si vyberete zboží, o které máte zájem a kliknete na ikonu „Poptat zboží“. Když na tuto ikonu kliknete, vyplníte Vaši emailovou adresu a vzkaz prodejci. Vzkaz i s Vaší emailovou adresou přijde prodejci do emailu. Prodejce s Vámi bude komunikovat přes email, jestliže mu do textu napíšete své tel. číslo, může Vám i zavolat.

 

Jak vytvořím inzerát?

Před vytvořením inzerátu musíte mít správně vyplněný svůj profil. Pak si vytvoříte „Moje tržiště“, což je místo, kde budete vytvářet své jednotlivé inzeráty „Položky“ .

 

Proč si před vložením inzerátu musím vytvořit tržiště?

Tržiště si představte jako Váš stánek na trhu a jednotlivé položky jako sortiment, který ve stánku nabízíte. Jakmile máte tržiště založeno, tak můžete vyvářet jednotlivé inzeráty „Položky“.

 

Proč se na webu neobjeví můj inzerát, když si vytvořím tržiště?

Když si vytvoříte tržiště a není v něm vytvořena žádná položka (inzerát), tak se tržiště na webu nezobrazí. Řešení je snadné, ve svém profilu, v kolonce „Moje tržiště“ vytvořte alespoň jednu položku (inzerát) a pak bude vše v pořádku. Význam tržiště je kromě vysvětlení viz. předchozí bod, také v tom, když prodáváte více položek, tak zákazníci jednoduše uvidí váš celý sortiment.

 

Co mám dělat, když obdržím objednávku na své zboží?

Objednávka je vlastně poptávka zákazníka na Vaše zboží, která Vám přijde do emailu, u objednávky bude kontakt na zákazníka v řádku „Objednávka od“. Kontaktujte prosím zákazníka co nejdříve a domluvte se na způsobu předání a zaplacení zboží. Nezapomeňte komunikace se zákazníkem je pro dokončení úspěšného obchodu velmi důležitá!

 

Zajišťuje web sousedovazahrada.cz dopravu zboží k zákazníkům?

Doprava, způsob, čas předání a platba vždy záleží na domluvě mezi prodejcem a zákazníkem. Web tyto služby nezajišťuje.

 

Kolik se platí za používání tržiště, vkládání inzerátů?

Běžné užívání tržiště je zdarma, neplatí se žádné poplatky za vkládání inzerátů, žádné provize z prodeje.

 

Jaký je rozdíl mezi zahrádkářem a farmářem

Zahrádkářem se myslí prodejce, který prodává příležitostně přebytky ze své zahrádky. Navíc zahrádkář pro svoji činnost nemusí mít žádná oprávnění, splňuje-li tyto podmínky, jedná se o občasný prodej, výdělek z prodeje nepřesáhne za rok více jak 30 000 Kč a své produkty prodává koncovému spotřebiteli. Naopak farmář je prodejce, který provozuje pěstování a prodej produktů jako soustavnou výdělečnou činnost a má na to potřebná oprávnění. Díky tomu může prodávat své zboží i zákazníkům např. do restaurací, kteří budou produkty nadále zpracovávat pro koncové spotřebitele.

 

 

V případě dalších dotazů nás kontaktujte na info@sousedovazahrada.cz