Jak odstranit drátovce

Škůdci jsou noční můrou všech zahrádkářů. Pokud si škůdce včas nepohlídáte, mohou vám zničit veškerou vaší úrodu. Je potřeba škůdce nepodceňovat a svou úrodu plně chránit, a to na samotném začátku pěstování. Jestliže nebudete úrodě dopřávat maximální péči, škůdců si nemusíte vůbec všimnout. Ti vám mezitím zničí vše, na čem jste do teď pracovali.

Škůdce jménem drátovec

Mezi časté škůdce na zahradách se dá označit i drátovec. Jinými slovy se tento druh škůdce považuje za larvu kovaříků. Jakmile na vaší zahradě přezimují, vkládají vajíčka a během několika málo dnů se z larev stávají nepříjemní škůdci. Drátovci se nejčastěji vyskytují v bramborách. Jakmile je vaše úroda napadená těmito škůdci, je potřeba okamžitě zakročit. Drátovci se po vylíhnutí živí zbytky rostlin ze zahrady a humusem. Postupem času svou stravu mění na další částí rostlin. Drátovcům se daří především v místech, kde je vyšší vlhkost.

Dále dávají přednost těm místům, kde se teplota udržuje na stejných hodnotách. Drátovci totiž nemají rádi místa, na kterých dochází k častým teplotním výkyvům. Jakmile se v bramborách usadí bez vašeho povšimnutí, vytváří si v nich díry a chodbičky. Ty slouží k drátovcům k tomu, aby do nich nanášeli trus. Ten obsahuje různé bakteriální a jiné choroby, jež mohou být nebezpečné. Víte, jak se proti drátovcům bránit? V následujícím odstavci vám s tímto tématem poradíme.

Bojujte s drátovci včas

Proti drátovcům se dá bránit několika způsoby. K těm prvotním patří agrotechnická opatření. To se týká zejména v obdělávání půdy. Tím dochází k úmrtí velkého množství larev tohoto škůdce. Použít můžete i různé aplikátory a prostředky, jež jsou určeny proti drátovcům. Vždy dodržujte manuál, který je uveden u vámi zakoupeného produktu. správným aplikováním máte šanci se drátovců zbavit. Třetím tipem, jak se jich zbavit je včasný sběr brambor. Tím zamezíte výskytu drátovců i na příští sezónu. Rozhodně doporučujeme využít rotavátory a aplikátory.