Pěstování rajčat je závislé na zalévání a dodržování základních pravidel

Pěstování rajčat patří mezi nejčastější činnosti mezi zahrádkáři. Mimo jiné je využívají i obyvatelé žijící v bytech. Pokud totiž víte, jak pěstovat rajčata, můžete si je pořídit dokonce i na balkón. Pochopitelně je to daleko záživnější, pokud máte větší plochu, protože s ní se vám otevírá daleko více možností. Pojďme se podívat na pěstování rajčat z blízka.

Zalévání rajčat může být zábavou

Zalévání rajčat je skvělou zábavou. I přes to se této činnosti důkladně věnujte. Rajčata by se měla pravidelně zalévat, ale v žádném případě to s vodou nepřehánějte. Pokud jim nedopřejete tolik vody, co vyžadují, mohou začít rajčata praskat. Kromě toho nedorostou do takové velikosti, jako by měla. Jestliže ale rajčata naopak přelijete, hrozí rovněž praskání plodů. V další řadě je ohrožujete na životě. Příliš velké množství vody je může doslova zabít, a to i celou rostlinu.

Pěstování rajčat aneb kdy zalévat rostlinky?

Správné zalévání rostlinky je důležité. Jak jsme uvedli v předchozím odstavci, pokud je nebudete zalévat, mohli byste jim ublížit. To stejné platí i v momentě, kdy je budete zalévat zase více než je zdrávo. Možná vás teď bude zajímat odpověď na otázku, kdy je vhodné zalévání provádět. Je to jednoduché, zaměřte se na ráno a večer. Nikdy neprovádějte činnost v průběhu dne, kdy jsou teploty nejvyšší. Rajčata tím mohou trpět.

Proč se používají tyčky?

Pěstování rajčat se neobejde bez pomoci tyčí. Ty slouží pro správný růst celé rostlinky. Jestliže byste je k rajčatům nepřidělili, mohli by se v průběhu růstu zlomit. Tím byste ohrozili nejenom zlomenou část, ale celou rostlinku.

Nenechte je přerůst

Jeden keřík rajčat by měl dosahovat maximální výšky v rozmezí od 160 do 175 cm. Jedině tak docílíte kvalitních plodů plných správné chuti. Jestli je necháte přerůst, ohrožujete tím kompletně celý keřík, včetně jednotlivých plodů. Za následek by to tak mohlo mít odumření celé rostlinky.