Proč a jak připravit zahradu na jaro?

Pomalu, ale jistě se blíží jaro. Pokud máte zahrádku, je potřeba ji připravit na příchod nového ročního období. Příprava zahrady na jaro patří mezi důležitou činnost, které se rozhodně nevyhnete. Povíme vám, proč je dobré zahradu připravit na jaro a na co se konkrétně zaměřit. Nemáte se čeho bát. Proces není nijak náročný a zvládne ho úplně každý.

Proč připravit zahradu na jaro?

Péče o zahradu je velice důležitá. Jestliže jste si pořídili zahradu bez toho, aniž byste o ní pečovali, nebude vám dodávat to, co by vám zahrada dodávat měla. Ať už jsou to plody ovoce nebo zeleniny či radost, zahrada by měla být opečovávaná. Nepočítejte s tím, že se vše udělá za vás. Kromě toho bez péče nebude zahrada vypadat pěkně. K péči nepatří jen úkony týkající se ovoce či zeleniny. Musíte počítat také s rostlinami a sekáním trávy. Pokud si myslíte, že tím práce na zahradě končí, mýlíte se. Jedním z důvodů, proč o zahradu pečovat je její krása. Jak jsme již naznačovali, bez péče vaše zahrada nebude zářit štěstím.

Dále je dobré se věnovat péči o zahradu také kvůli ovoci a zelenině. Zahrada vám nebude plodit, jestliže budete péči ignorovat. To platí i ve chvíli, kdy zahradě nedopřáváte stoprocentní péči. Pokud vás už práce na zahradě nebaví, měli byste se poohlédnout po jiné cestě. Zahrada musí být radost, nikoliv povinnost. Nyní se podíváme na péči, která se týká zahrady před zahájením jara. Zahradu je dobré po zimním období uklidit. Mělo by se jednat o generální a důkladný úklid. Odstraňte ze země vše, co na ní nemá být. Stromy musíte proklestit. Dále z nich odstranit nevyhovující výhonky.

Na jaké činnosti se dále zaměřit?

Osejte holá míst trávníku. Pořiďte si kvalitní přípravky, jež se postarají o to, aby vaše tráva na zahradě vypadala opět k světu. V neposlední řadě si připravte místa pro rostlinky, které chcete v letošním roce pěstovat. To platí i o zelenině. Je nutné se v tomto období zaměřit na připravovací práce. Důležité je se však zaměřit na výše uvedené body. Ačkoliv se to nezdá, věřte nám, že vám proces zabere nějaký ten čas.