Rostliny jako potrava pro ptáky

Velké množství majitelů zahrad na své pozemky umísťují krmítka pro ptáky. To platí jak o zimním, tak letním období. Věděli jste ovšem, že se ptáci nemusí živit jen krmivem z krmítka? Pokud na svou zahradu osázíte vhodné rostliny, dostanou daleko více potřebných živin. Ano, ptáci se zaměřují mimo jiné i na rostliny. Právě rostliny mohou být daleko vhodnější potravou.

Jaké rostliny jsou určeny pro ptáky?

Co se takhle v první řadě zaměřit na semínka? Semínka produkují například letničky nebo trvalky. Nemusíte se bát toho, že by semínka rostlin ptáci neobjevili. Ptáci jsou chytrá stvoření, která si dokážou poradit, ať už je venku zimní nebo naopak letní období. Některé rostliny si majitelé pěstují kvůli kráse. Je potřeba ovšem počítat s tím, že nebudete-li je mít chráněné, snadno o ně můžete přijít. Ptáci nemají problém rostliny najít i na těch nejtajemnějších místech. K chutným rostlinám pro ptáky patří například třapatka zářivá nebo měsíčnice roční. Ani tímto seznamem rostliny nekončí.

Mnohdy nemají lidé ani nejmenší tušení o tom, jaké rostliny jsou pro ptactvo vhodné. Mají pocit, že když se zaměří na okrasné rostliny, zůstanou bez povšimnutí. To jste ovšem na omylu. Právě okrasné rostliny se často stávají terčem ptactva. Konec konců jsme několik příkladů uvedli v odstavci výše. Jaké další rostliny lze na zahradě zasadit, aby přitahovaly ptactvo? Dalším příkladem je orlíček obecný. Jedná se o trvalku, podobně, jako je tomu například u krásnoočka přeslenitého. I tuto rostlinu ptáci vyhledávají jako potravu.

Dopřejte ptactvu maximum na své zahradě

Stále je vám výše uvedený počet nevyhovující? Pak se zaměřte i na další vhodné rostliny, na kterých si ptactvo pochutná. Věřte nám, že v kombinaci s krmítkem dopřáváte ptákům maximum. Zvlášť v zimním období mohou mít ptáci problém najít potravu. Některé rostliny nemají problém přežít i největší mrazy. Posledním typem na rostlinu pro ptáky je zlatobýl obecný.