Výběr sekačky může být zábavou, jen musíte přijít, jak na to

Sekačku na zahradu potřebuje každý, kdo se rozhodne pořídit si pozemek pro účely pěstování nebo stavby rodinného domu. Je pochopitelné, že se bez sekání neobejdete, protože byste se časem v trávě úplně ztratili. Mimo jiné riskujete s vysokou trávou i výskyt klíšťat. Výběr sekačky nemusí být nudný, pokud víte, jak na to. Pojďme se podívat do zákulisí výběru sekačky.

Výběr sekačky se vám promění v radost

Všude je to podobně. Při pořizování stroje se musíte dívat na několik faktorů. Jedním z nejdůležitějších je rozpočet. Máte představu o tom, kolik finančních prostředků si můžete dovolit maximálně zaplatit za sekačku? Jestliže ne, měli byste si udělat předem plánek. Teprve poté se lze posunout dále.

Velikost pozemku a čas věnovaný sekání

Následně se zaměřte na dvě další důležité otázky. Jak velký je váš pozemek? Pokud se jedná o malou plochu, nebude vám jistě vadit pořídit si sekačku, kterou budete muset tzv. tlačit. Jestliže se jedná o obrovský pozemek, mohla by vám tato sekačka časem začít vadit. Vše se odvíjí také od toho, kolik času jste schopni investovat do úpravy trávníku neboli sekání.

Vlastnosti sekačky

U každé sekačky si budete moct přečíst několik technických parametrů. Prvním technickým parametrem, na který je potřeba se dívat je záběr samotné sekačky. To znamená, jak velkou plochu dokáže sekačka na jeden zátah zvládnout. Samozřejmě čím větší bude záběr sekačky, tím jednodušší bude velká plocha na sekání.

Sáhnout po benzínové nebo elektrické sekačce?

Elektrické sekačky jsou zpravidla levnější než ty benzínové. Kromě ceny jsou také lehčí, takže je snadněji dokážete potáhnout. Jejich pohon je elektřina, která je sama o sobě tichá a nevydává takové zvuky jako například benzínový model. Nevýhodou je slabší výkon. Při vysoké trávě plné nečistot tak můžete mít nemalé problémy. Výběr sekačky si žádá svůj čas. Jak je na tom benzínová sekačka?

Benzínová sekačka aneb opačné vlastnosti

Benzínová sekačka má přesně opačné vlastnosti než elektrická. Je poněkud dražší a těžší. Na rozdíl od sekaček poháněných elektrickým proudem si hravěji poradí s těžšími plochami.