Jak se zbavit mravenců?

Tato otázka je pro spoustu zahrádkářů záludná, protože si na ni nedokážou zkrátka odpovědět. Pokud vás trápili letos mravenci a máte strach z toho, že tomu bude i příští rok. Měli byste se posílit zbraněmi, jinak se jich za žádných okolností nedokážete zbavit. Nestačí si jen myslet, že se mravenci po čase vytratí. Následujte nás pro pár tipů, které zaručené budou fungovat.

Jak se zbavit mravenců

První z možností je nechat je jednoduše řečeno vytopit. Ano, možná pro někoho tato metoda bude poněkud drsná, ale jestliže se jich chcete zbavit, nic jiného vám zkrátka nezbývá. Zaútočit byste měli převážně na jejich mraveniště, protože to je jejich slabou stránkou. Mravenci si potrpí na svém tzv. bydlení a v případě, že jim ho zničíte, budou se muset přemístit jinam. Neměli byste jim však dovolit, aby si opět vybrali vaši zahradu. Zkuste jim náhradní bydlení vytvořit například v nádobě nebo váze. Následně ji přemístíte podle sebe dost daleko od vašeho rodinného domu.

Pokud byste si je na zahradě nechali, mohli by napadnout i váš rodinný dům. Mravenci jsou sice malí tvorové, ale za den dokážou ujít poměrně dlouhou trasu, takže nezbývá vám nic jiného než se jich skutečně zbavit. Další metodou mohou být nepříjemné zápachy a vůně. Proti nim mravenci budou rezignovat. S největší pravděpodobností si poté najdou taktéž nové bydlení. Mravencům podobné produkty vadí, takže se místa nebudou držet příliš dlouho.

Přípravky na vše!

Do třetice všeho dobrého přicházejí na scénu přípravky. Ty už dnes pořídíte prakticky na cokoli a výjimkou nejsou ani mravenci. Jestliže vám nezabraly předchozí dvě varianty, tahle s největší pravděpodobností uspěje. Přípravky obsahují totiž všechny potřebné látky k tomu, abyste se jich už jednou provždy zbavili. Mravencům ingredience z přípravků vadí a jsou daleko horší než jakékoli vůně nebo zápachy, což byste měli využít ve svůj prospěch.